Pirmosios povandeninių dviračių studijos Lietuvoje kūrėja: „Nuosavame versle atradau save iš naujo“

„Savojo verslo idėjos ieškojau septynerius metus“, – pripažįsta Lina Aleksandravičienė. Sužinojus, ką ji veikia, nekeista, jog paieškos užtruko – Lina yra vienintelės povandeninių dviračių studijos Lietuvoje „Solo Tu“ įkūrėja ir vadovė.

Tokios treniruotės itin populiarios Italijoje ir Prancūzijoje, tačiau ilgai net pačiai salono įkūrėjai nebuvo kilusi mintis jų pritaikyti Lietuvoje. Bet vos pabandžiusi, L. Aleksandravičienė suprato – ji ieškojo būtent šito.

Paprašyta trumpai nupasakoti treniruočių pobūdį, verslininkė juokiasi, kad jis užkoduotas itališkame pavadinime, reiškiančiame „Tikrai tu“: užsiėmimai šioje studijoje vyksta individualiai, apjungia sporto, terapijos ir SPA elementus bei leidžia kiekvienam lankytojui judėti taip greitai ar ilgai, kaip tik patinka.

Kaip L. Aleksandravičienei sekėsi vystyti savo idėją, su kokiais sunkumais ji susidūrė ir kaip juos įveikė?

– 7 metus ieškojote sau artimos idėjos. Kaip supratote, kad dabar radote tinkamą veiklą ir kiek užtruko šiuos planus įgyvendinti?

– Nuo to momento, kai pasiryžau imtis povandeninių dviračių verslo, praėjo lygiai 9 mėnesiai. Bene ilgiausiai, 4 mėnesius, ieškojau tinkamų patalpų. Tuomet, žinoma, dar užtruko jų įrengimas. Juk svarbi kiekviena detalė, net ir veidrodis turi būti būtent toks, kokio reikia. Tikrai nebuvo lengva.

Kuriant savo verslą buvo momentų, kai svarstydavau: „Ir kam aš visą tai pradėjau“. Bet visuomet suprasdavau, jog nėra kelio atgal ir judėdavau pirmyn. „Solo Tu“ studija pradėjo veikti nuo rugsėjo 4 d. Juokauju, jog esu beveik pirmokė.

– Jei tektų viską pakartoti, ką darytumėte kitaip?

– Manau, jog jei dabar kurčiau savo verslą nuo pradžių, žinočiau, kaip truputį daugiau sutaupyti. Nemažai pinigų praradau dėl elementaraus nežinojimo, dėl noro viską daryti kaip įmanoma greičiau. Gerai neišmaniau kai kurių sričių, pavyzdžiui, informacinių technologijų. Jei tektų viską kartoti,  žinočiau, kaip  apeiti šiuos trūkumus.

– Kokie žingsniai buvo sunkiausi? Ar visas kelias savojo verslo link buvo sudėtingas?

– Nelengvas. Tačiau kai labai nori, viskas įmanoma. Idėja turi vesti žmogų į priekį. Man labai patinka, jog šiandien daugelį reikalingų sprendimų galima rasti internete. Aišku, kai kurios sistemos tokios sudėtingos, jog beklaidžiojant įmanoma nusilaužti koją. Tačiau ieškant įmanoma rasti daug naudingos informacijos ir galimybių. Taip beieškodama sužinojau apie kredito unijų teikiamas lengvatines paskolas pradedančiajam verslui – gavome paskolą iš „Verslumo skatinimo 2014-2020 fondo, finansuojamo Europos socialinio fondo“ lėšomis. Naudojamės ir darbo užmokesčio kompensavimo priemone „Subsidijos verslo pradžiai“.

Šiuo metu tai pat taip pat gauname kompensaciją už mums suteiktas verslo konsultacijas pagal priemonę „Verslo konsultantas LT“ (red. finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis).  Europos Sąjungos investicijos be galo naudingos, ypač kuriant Lietuvoje unikalų projektą. Mūsų pavyzdys įrodo, kad kai labai nori įgyvendinti savo svajonę – gali rasti daug galimybių tai padaryti. Nes tų galimybių iš tiesų yra.

– Kaip klientai priėmė jūsų idėją? Ar sulaukėte susidomėjimo?

– Galiu pasidžiaugti, jog jau turime bazę nuolatinių klientų, žmonės užsuka ir vedini smalsumo, o nemaža dalis jų sugrįžta vėl. Šios treniruotės populiaresnės moterų tarpe, tačiau apsilanko ir vyrų, užsiimančių sportu ar ieškančių reabilitacijos.

Prie studijos žinomumo labai prisidėjo mūsų vykdoma komunikacija „Facebook“. Stengiamės kalbėti su klientu parodydami, jog turime savų vertybių ir siekių. Pavyzdžiui, įvaizdiniam klipui pasirinkome realią, įkvepiančią ir veiklią moterį, o ne tobulų formų manekenę. Klientai tai įvertino pozityviai.

– Kaip įsivaizdavote savo verslo pradžią? Kuo realybė skyrėsi nuo lūkesčių?

– Kurdama savo verslą atradau ir gavau dalykų, kurių nesitikėjau. Ne šiaip menkniekių – aš pati save atradau iš naujo. Dirbdama samdomą darbą buvau įsitikinusi, jog man nepatinka bendrauti su žmonėmis, buvo pabodęs darbas pardavimų srityje. O pasirodo, kad būtent bendravimas yra mano variklis. Man patinka pasakoti, susitikti su žmonėmis, diskutuoti. Būdama tarp žmonių atsigaunu.

Visada tikėjausi, kad mano veikla mane įkvėps, ir labai džiaugiuosi, jog būtent taip ir nutiko – kiekviename susitikime sužinau kažką naujo, peržengiu pati save.

– Kokie jūsų ateities planai?

– Visų pirma, visas jėgas atiduodu šiam, pirmajam centrui. Stengiuosi, jog jis „įsivažiuotų“ ir sėkmingai veiktų. Investuoju į kokybę bei jaukią atmosferą. Žinoma, mintyse sukasi planai apie plėtrą.

Su italų kompanija „Tecser Onyx“ esu pasirašiusi išskirtines jų dviračių distribucijos Lietuvoje teises, todėl dabar įsteigti antrąją studiją jau būtų gerokai lengviau nei pirmąją. Praėjau daug, tad noriu ir pasidalyti savo žiniomis su kitais, kad jiems šis kelias būtų lengvesnis.