Naujosios kartos darbdaviai supranta mokymų svarbą ir aktualumą

Spartus technologijų progresas lėmė ženklius pokyčius rinkoje. Kaip suspėti žengti koja kojon su naujausiomis tendencijomis ir aktualijomis? Įmonės „Aluvesto“ vadovas Aleksandras Moisejevas įsitikinęs, kad efektyviausias būdas – profesionalų rengiami mokymai.

Vilniuje įsikūrusios įmonės vadovas A. Moisejevas neabejoja, kad tikslingi mokymai yra itin naudingi įmonių konkurencingumui: „Mokymų metu darbuotojai įgyja naujų žinių, o pritaikydami jas įmonės veikloje – naudingų įgūdžių. Mokymai padeda pakeisti mąstymą, o jeigu keičiasi mąstymas, keičiasi ir sprendimai. Teisingi sprendimai savo ruožtu veda prie geresnių rezultatų“.

Ketvirtus veiklos metus skaičiuojanti aliuminio-stiklo konstrukcijų fasadų, langų ir durų projektavimu, gamyba bei montavimu užsiimanti įmonė mokymų nauda spėjo įsitikinti jau ne kartą. „Aluvesto“ yra dalyvavusi ne vienoje verslo vystymui, eksporto apimčių auginimui, gamybos procesų efektyvumo didinimui skirtoje konferencijoje, įvairiuose seminaruose.

Mokymai užtikrina koncentruotą informaciją

Anot įmonės direktoriaus, dalyvauti mokymuose yra ne tik svarbu, bet ir būtina: „Šiais laikais, informacijos srautai yra tokie dideli, kad reikia sugebėti ją atsirinkti, valdyti ir naudoti. Darbuotojas gali ilgai klaidžioti, ieškoti jam svarbios ir naudingos informacijos, bet tuo metu prarandama daug laiko. Mokymai leidžia sužinoti rinkos aktualijas koncentruotai ir greitai“, – atkreipia dėmesį Vilniuje įsikūrusios įmonės vadovas.

Pasak A. Moisejevo, dažnai projektų valdymo patirties darbuotojai įgyja mokydamiesi iš savo klaidų, tačiau tai – brangi kaina, todėl efektyviau yra rinktis kitą kelią – mokymus. Svarbiausia – atrasti problemines sritis bei skirti dėmesį ir laiką jų tobulinimui. Pavyzdžiui, kai kuriems įmonės darbuotojams būtų naudinga pagilinti projektų valdymo įgūdžius: „Projektų vadovams turėtų būti svarbu ne tik pasitikėti savimi, ugdyti lyderio savybes, sklandžiai vadovauti, bet ir išmanyti kai kuriuos juridinius klausimus“.

Mokymams – ES finansavimas

Ketvirtus veiklos metus skaičiuojanti įmonė šiemet pasinaudojo Europos Sąjungos (ES) investicijų priemone „Kompetencijų vaučeris“ – negrąžintina subsidija, suteikiančia galimybę gauti finansavimą darbuotojų mokymams, tuo metu, kai jo reikia, ir ta apimtimi, kurios reikia.

Priemone gali pasinaudoti privatūs juridiniai asmenys ir valstybės arba savivaldybės įmonės, veikiančios ne trumpiau kaip vienerius metus. Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms finansuojama 80 proc., didelėms – 70 proc. mokymų išlaidų sumos. Vienam pareiškėjui maksimali mokymų kompensacija metams yra 4 500 eurų. „Aluvesto“ vadovas Aleksandras Moisejevas „Aluvesto“ vadovas Aleksandras Moisejevas

Pasak A. Moisejevo, įmonė yra pasirinkusi keturias mokymų programas iš VšĮ „Versli Lietuva“ administruojamo programų sąrašo: „Norime apmokyti projektų vadovus ir pardavėjus efektyvaus kliento aptarnavimo abėcėlės. Taip pat mokymuose ketiname pasitelkti istorijų pasakojimo (angl. storytelling) metodą, kurį darbuotojai ateityje galės pritaikyti pardavimų skatinimui“. Bendrovės vadovas tikisi, kad mokymuose įgytos žinios leis efektyviau ir sklandžiau dirbti bei tapti konkurencingesniems rinkoje.

Dienraščio „Lietuvos žinios“ informacija