20-ties žmonių komandą subūręs Aleksandras: „INVEGA yra geriausia, kas gali būti viešajame sektoriuje“

20-ties žmonių komandą subūręs Aleksandras: „INVEGA yra geriausia, kas gali būti viešajame...

Aleksandras Šilkonis prie INVEGOS komandos prisijungė pačiu intensyviausiu COVID-19 pandemijos laikotarpiu. Tuo metu kaip tik buvo įsteigtas IT skyrius ir nepaisant to, kad nemažai svarbių darbų jau buvo padaryta, daugelį dalykų visgi reikėjo peržiūrėti ar patobulinti. Įstaigos veiklos mastams augant, konsoliduojantis su kitomis nacionalinėmis plėtros įstaigomis, IT skyrius sėkmingai plėtėsi, tapo departamentu ir nors šiandieną organizacijos ateitis vis dar miglota, tačiau, pasak Aleksandro, siūlanti daug galimybių, o viena jų – turėti laisvę ir palaikymą patiems susikurti tai, kaip organizacija veiks ateityje.

Aleksandrai, papasakok, kas paragino prisijungti prie INVEGOS komandos?

Prie INVEGOS prisijungiau matydamas galimybes tobulėti. Ilgą laiką dirbau su tarptautiniais IT projektais, todėl daug keliaudavau, bendraudavau su įvairiais žmonėmis iš įvairiausių pasaulio šalių. Tačiau prasidėjus COVID-19 pandemijai sustojo rinka, o su tuo nutrūko ir daugelis mano įgyvendinamų projektų bei visos kelionės. Kurį laiką luktelėjęs supratau, kad reikia kažką keisti ir išbandyti naujas galimybes. Sukaupęs ilgametę patirtį dirbant IT sektoriuje, ieškojau tokio darbo, kur galėčiau turėti daugiau įtakos organizacijoje ir galimybę padaryti taip, kaip, mano įsivaizdavimu, turi veikti IT. Visa tai man ir pasiūlė INVEGA.

Iš tikrųjų, ilgokai svarsčiau, ar prisijungti prie INVEGOS dėl viešojo sektoriaus reputacijos. Tačiau dabar galiu drąsiai pasakyti, kad INVEGA dėl savo veiklos pobūdžio bei buvimo uždarąja akcine bendrove ir su tuo susijusiu lankstumu, yra geriausia, kas gali būti viešajame sektoriuje.

Koks didžiausias iššūkis laukė tavęs prisijungus prie INVEGOS?

Atėjus į INVEGĄ mano pagrindiniai iššūkiai buvo suprasti organizacijos procesus, suformuoti komandą ir pateikti sprendimus, kaip IT gali padėti pasiekti keliamus tikslus. Kai ateini iš išorės, nemažai sprendimų, ką ir kaip reikia pagerinti, atrodo akivaizdūs. Iš kitos pusės, negali visko, kas jau buvo sukurta, tiesiog imti ir pakeisti. Taip pat negali visko, kas veikė vienoje organizacijoje, identiškai perkelti į kitą, kadangi kažkas tiesiog neveiks.  Pirmiausia su komanda atlikome esamos situacijos analizę ir išsiaiškinome, ko tiksliai reikia organizacijai. Džiaugiuosi, kad organizacija remiasi pagrįstais įrodymais ir visus pokyčius galime įgyvendinti nuosaikiai.

Viešumoje dažnai kalbama, kad viešajame sektoriuje nėra tiek daug galimybių augti kaip specialistui. Jei kalbėtume apie IT sektorių, ką specialistui gali pasiūlyti viešasis sektorius, o taip pat ir INVEGA?

Mes turime labai daug klišių galvoje, kaip yra privačiame ir kaip yra viešajame sektoriuose. Tačiau yra apstu pavyzdžių, kada privačiame versle nėra galimybių augti, yra stagnuojama – rodomi tie patys rezultatai, atliekamos tos pačios užduotys, todėl darbas tampa nebeįdomus ir nemotyvuojantis. Tuo tarpu yra puikių pavyzdžių viešajame sektoriuje, kur kuriamas naujas ir modernus viešųjų paslaugų standartas, suteikiamos visos galimybės tobulėti, jaučiamas nuolatinis kolegų bei vadovų palaikymas.

Aš matyčiau INVEGĄ kaip tokią organizaciją, kuri suteikia daug galimybių augti. Pavyzdžiui, per darbo pokalbius visada sakome, kad samdome kandidatą į konkrečią poziciją, bet jei ateityje jam pasirodys įdomesnė kita sritis – tikrai suteiksime galimybę lengvai pakeisti poziciją. Svarbiausia, kad žmogus gebėtų ištransliuoti, ką nori daryti. Žinoma, nebūtinai viskas iš karto pavyksta, bet įprastai visos iniciatyvos, kurios išsakomos, įgauna tam tikrą pavidalą.

Pavyzdžiui, per darbo pokalbius visada sakome, kad samdome kandidatą į konkrečią poziciją, bet jei ateityje jam pasirodys įdomesnė kita sritis – tikrai suteiksime galimybę lengvai pakeisti poziciją. Svarbiausia, kad žmogus gebėtų ištransliuoti, ką nori daryti. Žinoma, nebūtinai viskas iš karto pavyksta, bet įprastai visos iniciatyvos, kurios išsakomos, įgauna tam tikrą pavidalą.

Per pastaruosius metus INVEGOJE nutiko daug reikšmingų pokyčių – įvyko visų nacionalinių plėtros įstaigų konsolidacija, o komanda išaugo vos ne dvigubai. Kaip visi šie pokyčiai atsiliepė IT?

Kai prisijungiau prie INVEGOS, mano komandoje buvo tik du žmonės. Dabar jau esame daugiau nei 20-ties žmonių komanda ir planuojame dar augti. Natūralu, kad tokia staigi plėtra turi iššūkių, tad IT „traukinį“ dar statome „ant bėgių“, kad viskas veiktų ir važiuotų sklandžiai. Per darbo pokalbius dažnai išgirstu klausimą dėl konkrečių darbų, procesų ar taikomų standartų. Kol pastaruosius dar tobuliname, ieškome inovatyvių ir lengvame neapibrėžtume drįstančių dirbti žmonių. Tokių, kurie norėtų ir gebėtų susikurti tuos procesus bei prisidėtų sprendžiant, kaip mes gyvensime ateityje. Kartais tai žmonėms netinka, bet kol susidėliosime visus procesus, turėsime dar kurį laiką „padžiazuoti“.

INVEGOJE turime daug laisvės veikti, bet ta laisvė turi dvi puses: iš vienos pusės gali daug ką daryti, bet iš kitos pusės – privalai jausti už tai atsakomybę.

Koks esi vadovas ir kaip sekasi motyvuoti komandą, kada organizacijoje tebevyksta daug vidinių pokyčių?

Labiau save matau komandos lyderio rolėje. Man svarbu nuolat kurti santykį su žmonėmis – proaktyviai bendrauti tiek su visa komanda, tiek su kiekvienu atskirai, tartis dėl tikslų, kartu stebėti, kaip sekasi juos pasiekti. Esu įsitikinęs, jei darbuotojas tikslų nepasiekia, tai ne tik jo, bet ir vadovo, nepadėjusio tų tikslų pasiekti, problema. Taip pat be galo svarbu nuolat dalintis informacija, suteikti bei gauti grįžtamąjį ryšį, atsižvelgti į pastabas bei pasiūlymus ir paaiškinti, kodėl priimami vienokie ar kitokie sprendimai.

Ir pabaigai, kaip vienu sakiniu apibūdintum INVEGĄ žmogui, svarstančiam prisijungti prie komandos?

INVEGĄ apibūdinčiau kaip veržlią, vis dar jauną ir be galo ambicingą finansų įstaigą.

Ieškantiems naujų karjeros galimybių, kviečiame susipažinti su atviromis pozicijomis INVEGOJE.