Tiesioginės COVID-19 paskolos: liko paskutinės dienos pateikti paraiškas

Tiesioginės COVID-19 paskolos: liko paskutinės dienos pateikti paraiškas

Pirmadienį, 2021 m. lapkričio 1 d., baigiasi priemonės „Tiesioginės COVID-19 paskolos“ kvietimas teikti paraiškas. Todėl verslai, patyrę neigiamą poveikį dėl COVID-19 pandemijos, dėl kurios jų apyvarta nukrito ne mažiau kaip 30 proc., kviečiami suskubti baigti pildyti paraiškas ir pateikti jas nacionalinei plėtros įstaigai „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).

„Iš viso nuo šių metų sausio 20 d., t. y. nuo INVEGOS finansinės priemonės „Tiesioginės COVID-19 paskolos“ starto, 860 Lietuvos verslų pasinaudojo valstybės pagalba ir išsaugojo savo verslus. Jiems valstybė per INVEGĄ suteikė 33,5 mln. eurų finansavimą apyvartinėms išlaidoms finansuoti“, – sako INVEGOS generalinio direktoriaus pavaduotoja ir Verslo plėtros direktorė Inga Beiliūnienė.

Lengvatinis finansavimas pagal priemonę „Tiesioginės COVID-19 paskolos“ teikiamas apyvartinių paskolų forma ir yra skirtas apmokėti patirtas ar planuojamas patirti išlaidas nuo 2020 m. spalio 1 d. iki 2022 m. vasario 28 d. Šiomis paskolomis gali pasinaudoti tiek smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai (SVV), tiek didelės įmonės, kurių vidutinė vieno mėnesio apyvarta 2020 m. lapkričio 1 d. – 2021 m. sausio 31 d. nukrito 30 proc. ir daugiau.

Vienam paskolos gavėjui gali būti suteikta tik viena paskola, kuri negali viršyti vieno mėnesio vidutinės apyvartos dydžio ir siekti daugiau kaip 100 tūkst. eurų. Paskolos suma taip pat negali viršyti dvigubos paskolos gavėjo darbuotojams priskaičiuotos darbo užmokesčio su mokesčiais sumos per metus arba 25 procentų paskolos gavėjo 2019 m. apyvartos. Paskolos yra teikiamos iki 6 metų trukmei be užstato, išskyrus tuos atvejus, kai verslas jau naudojosi valstybės pagalbos priemonėmis ir bendra gautų, valstybės finansuojamų paskolų, skirtų kovai su COVID-19 pandemija, suma viršija 1 mln. eurų.

„Tiesioginės COVID-19 paskolos“ yra teikiamos lengvatinėmis sąlygomis itin mažomis palūkanomis, kurios priklauso nuo paskolos laikotarpio ir paskolos gavėjo statuso: SVV taikomos nuo 0,1 proc. iki 0,69 proc. palūkanos, o didelėms įmonėms palūkanų norma siekia 0,19 – 1,69 proc.

Finansinei priemonei „Tiesioginės COVID-19 paskolos“ yra skirta 36 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų. Paraiškas pasinaudoti priemonės finansavimu verslai dar gali teikti INVEGAI per elektroninę paraiškų teikimo sistemą adresu https://covid19paskolos.invega.lt/login. Kvietimas teikti paraiškas bus stabdomas 2021 m. lapkričio 1 d. 23:59 val. arba paskirsčius priemonei skirtą sumą. Daugiau informacijos apie priemonę „Tiesioginės COVID-19 paskolos“ galite rasti adresu https://invega.lt/verslui/visos-priemones/25/tiesiogines-covid-19-paskolos-8.

INVEGA primena, kad verslo deklaruoti duomenys bet kuriuo metu gali būti nuodugniai patikrinti, ar apyvarta lyginamaisiais laikotarpiais buvo nukritusi 30 proc. Nekritus apyvartoms, bus inicijuojamas sutarties nutraukimas ir verslas valstybės pagalbą turės grąžinti.

Apie INVEGĄ
UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ – LR Vyriausybės įkurta nacionalinė plėtros įstaiga, skirta padėti Lietuvos verslui gauti reikiamą finansavimą. INVEGA efektyviai įdarbina mokesčių mokėtojų pinigus, kompetentingai vertina riziką ir orientuojasi į visos šalies gerovę kuriančius verslo projektus: jos suteikiamos garantijos padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą, administruojamos ir tiesiogiai teikiamos lengvatinės paskolos, subsidijų bei rizikos kapitalo priemonės palengvina finansavimo gavimą.