Sutarčių administravimo skyriaus vadovas Mantas: „Geriau padaryti ir gailėtis, nei gailėtis, kad nepabandei“

Sutarčių administravimo skyriaus vadovas Mantas: „Geriau padaryti ir gailėtis, nei gailėtis, kad...

Sutarčių administravimo vadovas Mantas Maslianikas darbą INVEGOJE pradėjo užimdamas vyriausiojo kreditavimo analitiko pareigas. Mantas pasakoja apie savo karjeros istoriją, skyriaus, kuriam vadovauja, kasdienybę, ir priežastis, dėl kurių darbas INVEGOJE motyvuoja.

Mantai, kaip atsiradai INVEGOJE? Nuo kokios pozicijos pradėjai ir kur esi dabar?

Buvęs kolega pasiūlė kandiduoti į tuo metu INVEGOJE naujai kuriamą skyrių. Pats turėjau vidinių abejonių, tad reikėjo nuspręsti, ar tikrai noriu keisti vadovaujamas pareigas į poziciją naujoje organizacijoje. Po ilgų svarstymų – ryžausi pokyčiams.

Vieni iš pirmųjų mano darbų buvo pradėti bendradarbiavimą su Lietuvos banku dėl prisijungimo prie Paskolų rizikos duomenų bazės sistemos galimybių. Taip pat kartu su IT skyriumi sudėliojome pirmąsias tiesioginių priemonių paraiškų sistemas, kurios naudojamos kaip mūsų sistemų pagrindas ir iki šiol.

Su teisininkais sukūrėme pirmąsias paskolų sutartis, sudėliojau pirmuosius tiesioginių paskolų rizikos vertinimo dokumentus, aktyviai dalyvavau ir iki šiol dalyvauju naujų INVEGOS priemonių kūrime, atstovaudamas savo skyrių ir departamentą.

Kuriant pirmąsias priemones, ypač COVID-19 laikotarpiu, nestigo iššūkių, todėl darbuose ypač pravertė turima bankinė praktika, vadovai ir kolegos, kurie visada pasitikėjo sprendimais ir noriai prisidėdavo savo įžvalgomis, darbais.

Paleidus pirmąsias pandemijos laikotarpio priemones verslui, teko jų veikimo principą pristatyti Ekonomikos ir Inovacijų ministrei. Man tuo metu tai buvo vienas iš didesnių asmeninių iššūkų.

INVEGAI tobulėjant ir keičiantis, skyrius pasidalino į front-office ir back-office dalis. Kadangi klientų projektų vertinimas niekada nebuvo mano stiprioji pusė bei siekiamybė, nusprendžiau likti back-office dalimi, kuri man puikiai pažįstama ir kurioje galiu prisidėti prie kreditavimo proceso tobulinimo.

Dar svarstant, kokia bus organizacijos struktūra po reorganizacijos, žinojau, kad noriu daugiau atsakomybių užimant vieno iš padalinių vadovo pareigas.

Po konsolidacijos, valdybai patvirtinus naujos organizacijos struktūrą, nedvejodamas pateikiau savo gyvenimo aprašymą. Taip tapau Sutarčių administravimo skyriaus vadovu.

Šį sprendimą priėmiau ne tik dėl asmeninio tobulėjimo galimybės, bet ir mačiau naudą, kurią galiu duoti įmonei. Ir iki šiol turiu daugybę įdėjų, kaip galima veikti efektyviau.

Ką veikia Sutarčių administravimo skyrius?

Kolegos, kurie nėra susidūrę su back-office, dažniausiai galvoja, kad mūsų darbą sudaro tik keli mygtuko paspaudimai. Tačiau realybė – visai kitokia.

Mūsų skyriaus darbas prasideda iš karto po sprendimų dėl kreditavimo priėmimo. Taigi, surenkame reikiamus dokumentus iš klientų, kuriuos jie įsipareigoja pateikti iki sutarties pasirašymo, tikriname šių dokumentų turinį ir teisėtumą, o esant neatitikimui, tariamės su teisės skyriumi, projektų vadovais ir pačiais klientais. Atsižvelgiant į priimtus sprendimus bei galiojančias tvarkas, parengiame ir pasirašome sutartis. Tolesnis etapas – paskolos lėšų klientui išmokėjimas, kurio metu atliekame išmokėjimui skirtų dokumentų įvertinimą, kontaktuojame su klientu ir ieškome tiek jam, tiek INVEGAI priimtinų sprendimų, siekdami kuo greičiau ir kokybiškiau aptarnauti klientą.

Tais atvejais, kai nebeturime išeities ir kliento turimi duomenys neatitinka numatyto sprendimo ar sutarties, grįžtame pas projektų vadovą, kuris atsižvelgdamas į turimas kompetencijas, galėtų inicijuotų sutarties pakeitimą. Tai leidžia klientui greitai pasinaudoti INVEGOS teikiama paslauga.

Taip pat atliekame ir kitas funkcijas, be kurių tinkamai neveiktų kreditavimo procesai ir sistemos: į sistemas suvedame sandorių užtikrinimo priemones, įkeičiame sutartyse numatytą turtą, apdorojame ir sisteminame mokėjimo prašymų duomenis ir kt.

Ar darbas šiame skyriuje labiau rutininis, ar atvirkščiai – kupinas laisvės sprendimams ir kūrybai?

Yra ir rutininio, ir kūrybinio darbo. Vieni kolegos mėgsta šiek tiek stabilesnius, labiau rutininius darbus, kiti – iniciatyviai ir kūrybiškai žiūri į darbą, siekia savomis rankomis pagerinti, efektyvinti esamus procesus bei funkcijas.

Visada stengiuosi įgalinti ir skatinti skyriaus kolegas veikti, inicijuoti pokyčius, kurie supaprastintų procesus.

Ar galėtum išskirti priežastis, dėl kurių tau patinka dirbti INVEGOJE?

Pirmiausia, tai saviraiškos galimybės. Jei tik parodai, kad nori ir gali – būsi įtrauktas į procesus, dalyvausi vidiniuose ar išorės susitikimuose, turėsi galimybę bendrauti su tokiais partneriais kaip Lietuvos bankų asociacija, VMI, APVA, Registrų centru ir t.t. Prisidėsi prie daugelio klausimų sprendimo.

Kitas dalykas – galimybė kurti procesus tvarkas, prisidėti prie organizacijos struktūros kūrimo, dėlioti kliento kelionės procesus, tobulinti aprašymus.

Turbūt nemažiau svarbesnė galimybė – mokytis. INVEGOJE daug išmokau iš kolegų ir įvairių situacijų, iš suteiktų ir prisiimtų atsakomybių. Džiaugiuosi įveikęs viešojo kalbėjimo baimę, išmokęs susigyventi su pokyčiais. INVEGOS dėka praplėčiau anglų kalbos žinias, sustiprėjau ir užsiauginau storesnį kailį, gebėjimą turėti argumentuotą nuomonę įvairiais, ne tik savo srities klausimais.

Turbūt nemažiau svarbesnė galimybė – mokytis. INVEGOJE daug išmokau iš kolegų ir įvairių situacijų, iš suteiktų ir prisiimtų atsakomybių. Džiaugiuosi įveikęs viešojo kalbėjimo baimę, išmokęs susigyventi su pokyčiais. INVEGOS dėka praplėčiau anglų kalbos žinias, sustiprėjau ir užsiauginau storesnį kailį, gebėjimą turėti argumentuotą nuomonę įvairiais, ne tik savo srities klausimais.

Kaip apibūdintum INVEGĄ žmogui, kuris šiuo metu svarsto apie darbą šioje organizacijoje?

INVEGA yra šiuolaikiška, dinamiška organizacija. Gerąja prasme, tai savotiškas startuolio ir didelės organizacijos mišinys. Daug gerų dalykų įmonėje dar tik kuriasi, todėl dabar yra puikus laikas tapti to dalimi. Gyvenime vadovaujuosi principu – geriau padaryti ir gailėtis, nei gailėtis, kad nepabandei. Todėl žmonėms, kurie svarsto galimybę įsidarbinti INVEGOJE, to ir palinkėčiau. Žinoma, pačiam gailėtis dėl savo pasirinkto kelio dar neteko.

Ieškantiems naujų karjeros galimybių, kviečiame susipažinti su
atviromis pozicijomis INVEGOJE