Priimamos paraiškos dėl palūkanų kompensavimo nuo audros ir krušos nukentėjusiems ūkininkams

Priimamos paraiškos dėl palūkanų kompensavimo nuo audros ir krušos nukentėjusiems ūkininkams

Nuo lapkričio 15 d. iki 2024 m. sausio 31 d. bus priimamos paraiškos dėl dalies kompensuojamų palūkanų už paskolas sugadintam turtui atstatyti per rugpjūčio 7 d. praūžusią audrą ir krušą. Kompensacijoms planuojama skirti apie 460 tūkst. eurų.

Kompensacijų galės kreiptis Panevėžio, Ukmergės, Pakruojo, Joniškio ir Širvintų rajonų, kuriuose  buvo paskelbta savivaldybės lygio ekstremali situacija, žemdirbiai, užsiimantys pirmine gamyba ir (ar) žemės ūkio produktų perdirbimu ir nukentėjusieji nuo stichinių meteorologinių reiškinių, t. y. audros ir krušos.

Ketinama padengti 80 proc. palūkanų, sumokėtų už imamas ar anksčiau paimtas paskolas, skirtas ūkinių pastatų stogų remontui ar trumpalaikiam turtui įsigyti. Paraiškas kompensacijai gauti ūkininkai kviečiami teikti nacionalinei plėtros įstaigai „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).

„Esame paskaičiavę, kad ūkių, kurie patyrė nuostolius dėl rugpjūčio pradžioje siautėjusios audros, gali būti iki 700. Dalis jų padarinius likvidavo nuosavomis lėšomis, o dalis ūkininkų kreipėsi į finansų įstaigas dėl finansavimo, kad galėtų kaip įmanoma greičiau įvykdyti sugadinto turto atstatomuosius darbus ir toliau tęsti veiklos bei gamybos procesus. Todėl, siekiant padėti sumažinti patiriamas išlaidas ir susigrąžinti dalį lėšų už sumokėtas paskolų palūkanas, kartu su Žemės ūkio ministerija iš dalies kompensuosime sumokėtas paskolos palūkanas“, – sako INVEGOS Žemės ūkio paskolų garantijų fondo padalinio finansinių priemonių vadovas Aurimas Brazauskas.

Palūkanos bus kompensuojamos ne ilgiau kaip 36 mėnesius, kai paskola skirta investicijoms, susijusioms su ūkinių pastatų stogų remontu, finansuoti, ir ne ilgiau kaip 24 mėnesius, kai paskola skirta trumpalaikiam turtui įsigyti. Didžiausia metinė palūkanų norma, nuo kurios būtų skaičiuojama kompensacija – 4 proc.

Paraiškas kompensacijai gauti ūkininkai kviečiami teikti tiesiogiai INVEGAI. Su priemonės sąlygomis ir dokumentais kviečiame susipažinti INVEGOS internetinėje svetainėje.