Išskirtinei žvakių kolekcijai – paskola su portfeline garantija

Išskirtinei žvakių kolekcijai – paskola su portfeline garantija

Nors įvairių iššūkių kupini pastarieji metai suveikė kaip šaltas dušas daugeliui verslų, investicijos į naujų produktų bei paslaugų kūrimą neslopsta: įmonės drąsiai naudojasi finansavimo galimybėmis. Žvakių, namų kvapų ir smilkalų prekės ženklas „Smells Like Spells“ investavo į naują produktų kolekciją – žvakes, kurias puošia vieno žymiausių Lietuvos grafikų Mikalojaus Povilo Vilučio vienetiniai kūriniai. Investicijai paskolą suteikė „Swedbank“ su nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) portfeline garantija.

Kone 8 metus veiklą vykdančios „Smells Like Spells“ įkūrėjų teigimu, šiuo neapibrėžtu ekonominiu laikotarpiu verslas negali sėdėti susidėjęs rankų.

„Sakoma, jei bijai vilko, neik į mišką. Taip ir verslininkams galima pasakyti – bijai vilko, neužsiimk verslu. Niekas negali iš anksto suplanuoti ir pasiruošti tokiems iššūkiams, su kuriais susidūrėme pastaraisiais metais, kaip pandemija, karas, o dabar ir augančios palūkanos. Laikomės nuostatos, kad turime tęsti savo sumanymus“, – komentuoja vienas iš prekės ženklų įkūrėjų Vilius Malinauskas.

Sakoma, jei bijai vilko, neik į mišką. Taip ir verslininkams galima pasakyti – bijai vilko, neužsiimk verslu. Niekas negali iš anksto suplanuoti ir pasiruošti tokiems iššūkiams, su kuriais susidūrėme pastaraisiais metais, kaip pandemija, karas, o dabar ir augančios palūkanos. Laikomės nuostatos, kad turime tęsti savo sumanymus.

Pasak jo, sukurta nauja žvakių kolekcija taiko į prabangos ir meno prekių pirkėjų segmentą.

„Tai yra itin išskirtinės žvakės – meno kūriniai, kurias puošia grafiko Mikalojaus Povilo Vilučio pagal įvairių pasaulio kultūrų užkalbėjimus sukurti grafikos darbai. Iš viso sukurta 10 skirtingų žvakių dizainų, kiekvieno jų bus pagaminta tik 200 vienetinių kopijų, kurios bus žymimos unikaliu autentiškumo numeriu“, – pasakoja V. Malinauskas.

Grafiko Mikalojaus Povilo Vilučio ant žvakės sukurti grafikos darbai

Kuo iš natūralesnių žaliavų gaminamos žvakės liejamos į rankų darbo porcelianinius indus. Didžioji dalis prekės ženklo „Smells Like Spells“ produkcijos yra eksportuojama, tad tikimasi, kad nauja žvakių kolekcija taip pat atras savo pirkėjus ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

„Nors pastarieji metai įnešė sumaišties į daugelio šalių ekonomikas, turime pripažinti, kad išlieka pirkėjų segmentas, kurio augusi infliacija nepalietė. Vertinant bendrus praėjusių metų finansinius rezultatus, jau galime teigti, kad metai buvo panašūs į 2021-uosius“, – teigia pašnekovas.

Šiuo metu didžiausios „Smells Like Spells“ eksporto rinkos yra Čekija, Prancūzija, JAV, Japonija, Vokietija, Italija, Šveicarija, Artimųjų Rytų ir kitos šalys.

Palankios finansavimo sąlygos

Imtis naujo ir didelio projekto – išskirtinių žvakių kolekcijos – padrąsino ir šiuo metu verslui siūlomos investavimo galimybės.

„Kai kreipėmės į banką paskolos, sužinojome apie galimybę pasinaudoti valstybės teikiama pagalba – šiuo atveju INVEGOS siūloma garantija paskolas imančiam verslui. Pats paraiškos procesas buvo labai paprastas ir nuoseklus, dalį veiksmų atliko bankas, mums tereikėjo pasirūpinti reikalingais dokumentais ir pasirašyti sutartį“, – sako V. Malinauskas.

Grafiko Mikalojaus Povilo Vilučio ant žvakės sukurti grafikos darbai

Įmonei bankas „Swedbank“ suteikė paskolą 5 metų laikotarpiui.

Su INVEGA bendradarbiaujantys finansų tarpininkai per pirmąjį šių metų pusmetį sudarė daugiau nei 42 sandorių, kuriems buvo pritaikytos INVEGOS teikiamos portfelinės garantijos pagal priemones „Portfelinės garantijos paskoloms“ ir „Portfelinės garantijos lizingo sandoriams“, o įmonėms suteiktų portfelinių garantijų suma pagal šias priemones siekė 2,62 mln. Eur.

„Smulkusis Lietuvos verslas neatidėlioja planų plėtoti veiklą ir stiprinti konkurencingumą – tai matome iš finansų institucijų, kurios vis dažniau yra linkusios skolinti su valstybės garantija, siekiant pasiūlyti verslui labiausiai jiems tinkamą finansinį instrumentą“, – komentuoja INVEGOS Priemonių valdymo skyriaus vyresnioji projektų vadovė Agnė Gedminė.

Smulkusis Lietuvos verslas neatidėlioja planų plėtoti veiklą ir stiprinti konkurencingumą – tai matome iš finansų institucijų, kurios vis dažniau yra linkusios skolinti su valstybės garantija, siekiant pasiūlyti verslui labiausiai jiems tinkamą finansinį instrumentą.

Iš viso per INVEGOS priemonių „Portfelinės garantijos paskoloms“ ir „Portfelinės garantijos lizingo sandoriams“ laikotarpį yra sudarytos 2523 sutartys su 1631 smulkiojo ir vidutinio verslo atstovu. Suteiktų garantijų suma viršija 343,5 mln. Eur.