Įsigaliojo nauji reikalavimai dėl palūkanų kompensavimo: kada kompensacija negalės būti suteikta

Įsigaliojo nauji reikalavimai dėl palūkanų kompensavimo: kada kompensacija negalės būti suteikta

Nuo 2021 m. rugsėjo 23 d. įsigaliojo nauji priemonės „Dalinis palūkanų kompensavimas“ reikalavimai dėl paraiškų, teikiamų už transporto priemonių įsigijimo paskolas ir paskolas, skirtas pagelbėti verslui kovoje su COVID-19 pandemijos padariniais. Siekiant užtikrinti, kad verslo finansavimas valstybės lėšomis būtų efektyvus, naujasis priemonės sąlygų aprašas patikslina, kuriais atvejais dalinis palūkanų kompensavimas nebus teikiamas.

Pagal naujus reikalavimus, nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) nekompensuos palūkanų tais atvejais, kai paskolos lėšomis bus įsigyjamas ne komercinės paskirties automobilis. Juo laikomas lengvasis automobilis, kuris transporto priemonės techniniame pase yra žymimas kaip M1 klasės. Nauja nuostata negalioja tiems pareiškėjams, kurių pagrindinė veikla yra automobilių nuoma, vairavimo mokyklos teikiamos paslaugos, keleivių vežimas, įskaitant taksi, ir pavėžėjimas, taip pat kai įsigyjamos specialiosios paskirties transporto priemonės, kaip jos apibrėžtos Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų kategorijų ir klasių pagal konstrukciją reikalavimus.

Paskolos palūkanos taip pat nebus kompensuojamos tais atvejais, kai pareiškėjas kreipsis dėl dalinės palūkanų kompensacijos už tokią paskolą, kurios lėšomis bus įsigyjamas nenaujas komercinės paskirties automobilis. Ne nauju komercinės paskirties automobiliu laikoma ta transporto priemonė, kuri yra nuvažiavusi daugiau kaip 6 000 km arba nuo jos eksploatavimo pradžios yra praėję daugiau kaip 6 mėn. Komercinės paskirties automobilis transporto priemonės techniniame pase žymimas kaip N1 klasės. Šis draudimas nebus taikomas tais atvejais, kai paskolos lėšomis pareiškėjas įsigis specialiosios paskirties transporto priemones.

Dalinė palūkanų kompensacija negalės būti taikoma ir tais atvejais, kai paskolos lėšomis bus įsigyjamas naujas komercinės paskirties automobilis, kurio vertė pagal pirkimo–pardavimo sutartį viršys 25 000 eurų su PVM. Nauju automobiliu laikomas automobilis, kuris nėra nuvažiavęs daugiau kaip 6 000 km arba nuo jo eksploatavimo pradžios yra praėję ne daugiau kaip 6 mėn. Šis draudimas nebus taikomas, kai įsigyjamos specialiosios paskirties transporto priemonės.

Siekiant, kad valstybės ir mokesčių mokėtojų lėšomis teikiama pagalba atitiktų verslo poreikius, o pagalbos priemonės nesidubliuotų, naujas priemonės „Dalinis palūkanų kompensavimas“ aprašas numato, kad palūkanos nebus kompensuojamos ir tiems pareiškėjams, kurių paskola yra suteikta INVEGOS priemonių „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“, „Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams“, „Paskolos turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams“, „Tiesioginės COVID-19 paskolos“ lėšomis ar projektams, kurie yra įtraukti į priemonės ,,Pagalbos verslui fondas“ veiklos aprašą.

Apie INVEGĄ
UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ – LR Vyriausybės įkurta nacionalinė plėtros įstaiga, skirta padėti Lietuvos verslui gauti reikiamą finansavimą. INVEGA efektyviai įdarbina mokesčių mokėtojų pinigus, kompetentingai vertina riziką ir orientuojasi į visos šalies gerovę kuriančius verslo projektus: jos suteikiamos garantijos padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą, administruojamos ir tiesiogiai teikiamos lengvatinės paskolos, subsidijų bei rizikos kapitalo priemonės palengvina finansavimo gavimą.