Keičiasi priemonės „Alternatyva“ mokėjimo tvarka

Keičiasi priemonės „Alternatyva“ mokėjimo tvarka

Nuo šiandien, 2021 m. birželio 9 d., keičiasi priemonės „Alternatyva“, teikiamos de minimis valstybės pagalbos sąlygomis, paskolų teikimo tvarka. Vienas finansų tarpininkas vienam paskolos gavėjui ir visoms su juo susijusioms įmonėms galės skirti ne didesnį kaip 500 000 eurų finansavimą iš priemonės „Alternatyva“, teikiamos de minimis sąlygomis. Paskolos gavėjo ryšiai su kitomis įmonėmis bus vertinami pagal LR Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymą.

Kaip ir anksčiau, dėl paskolos teikimo pagal priemonę „Alternatyva“, teikiamos de minimis sąlygomis, į alternatyviuosius finansuotojus gali kreiptis visi smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) atstovai, kurie atitinka de minimis pagalbos bei finansinių tarpininkų reikalavimus. Pasinaudoję priemonės teikiamu finansavimu, SVV atstovai gali pasiskolinti savo verslo poreikiams už ne daugiau kaip 7% palūkanų, o paskolos gali būti suteiktos iki 60 mėn. Didžiausia iš „Alternatyvos“ finansuojama valstybės lėšų suma, kurią vienas finansų tarpininkas vienam paskolos gavėjui ir visoms su juo susijusioms įmonėms galės skirti negalės būti didesnė kaip 500 000 eurų. Finansavimas ir toliau gali būti teikiamas kaip paskola, faktoringas arba finansinė nuoma (lizingas), o sutartis dėl finansavimo su finansų tarpininkais verslas gali pasirašyti iki 2022 m. gruodžio 31 d.

Paskolos, faktoringas ar finansinė nuoma, teikiami pagal skatinamąją finansinę priemonę „Alternatyva“, leidžia SVV subjektams, kurie neturi galimybės ar negali pasiskolinti iš tradicinių finansuotojų, gauti itin patrauklią ir konkurencingą finansinę pagalbą per alternatyvaus finansavimo teikėjus. Šiuo metu priemonės „Alternatyva“, teikiamos de minimis sąlygomis, finansavimą verslui teikia į šie finansų tarpininkai: UAB „Finansų bitė verslui“ (Finbee), UAB „I asset management“, UAB „Factris LT1“, UAB „Noviti“, UAB „Taurus fondas“ Faktoro, UAB „BnP Finance“, UAB „SME finance“, UAB „Finora kreditas“.

Nuo šių metų pradžios iki balandžio mėnesio pabaigos, dėl priemonės „Alternatyva“ finansavimo jau pasirašytos 366 sutartys, pagal kurias suteiktas 21,21 mln. eurų finansavimas rinkos ir de minimis pagalbos sąlygomis užtikrino būtinųjų kasdienių išlaidų padengimą bei sėkmingą veiklos plėtojimą. Iš viso priemonei „Alternatyva“ įgyvendinti yra skirta 91 mln. eurų iš INVEGOS fondo (grįžusių ir (ar) grįšiančių ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto) lėšų.