Emocinės sveikatos stiprinimo programą sukūręs startuolis „Mindletic“ pritraukė 500 tūkst. EUR investiciją

Emocinės sveikatos stiprinimo programą sukūręs startuolis „Mindletic“ pritraukė 500 tūkst. EUR...

Mindletic įkūrėja Ieva Vaitkevičiūtė (dešinėje) ir verslo partnerė Ieva Šapalaitė (kairėje)

Rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su „Startup Wise Guys“, Vilniaus universiteto fondu ir 7 verslo angelais investavo į lietuvių sukurtą psichinės sveikatos stiprinimo programą „Mindletic“. Pasak startuolio įkūrėjos, „Mindletic“ yra sporto klubo atitikmuo mobiliojoje aplikacijoje, skirtumas tik tas, kad šiame klube treniruojami ne mažiau svarbūs emociniai, o ne fiziniai raumenys.

„CoInvest Capital“ į „Mindletic“ investavo 240 tūkst. eurų, o likusią investicijos dalį, 260 tūkst. eurų, startuoliui suteikė rizikos kapitalo fondas „Startup Wise Guys“, Vilnius universiteto neliečiamojo kapitalo fondas ir 7 verslo angelai tarp kurių: Vladas Lašas (LitBAN), Algimantas Krasauskas (Trafi), Milda Mitkutė (Vinted), Rita Sakus (LitBAN), Tomas Balžekas (Media bitės), Vidmantas Šiugždinis (Impuls) ir Robertas Šaltis.

Emocinei sveikatai šiemet skiriamas didelis dėmesys, nes pandemija parodė, jog nei žmonės, nei organizacijos iki šiol pakankamai nesirūpino emocinio balanso palaikymu, o tokie gebėjimai ypač reikalingi didelę įtampą darbe patiriantiems specialistams.

„Šiai investicijai susivienijome ne tik su ypač dideliu verslo angelų skaičiumi, bet ir kitais, labai skirtingas investavimo kryptis palaikančiais fondais. Tai rodo, kad „Mindletic“ produktas tikrai yra išskirtinis ir investuotojai tiki, jog jis turi didelį augimo potencialą. Emocinei sveikatai šiemet skiriamas didelis dėmesys, nes pandemija parodė, jog nei žmonės, nei organizacijos iki šiol pakankamai nesirūpino emocinio balanso palaikymu, o tokie gebėjimai ypač reikalingi didelę įtampą darbe patiriantiems specialistams“, - sako Viktorija Vaitkevičienė, „CoInvest Capital“ direktorė.

„Mindletic“ programėlę į savo išmanųjį telefoną gali parsisiųsti kiekvienas, o pilna programa gali naudotis organizacijų, sudariusių sutartį su programos kūrėjais, darbuotojai.

Programėle Lietuvoje jau spėjo pasinaudoti nemažai valstybinių organizacijų ir verslo įmonių, tokių kaip „Vinted“, „Tesonet“, „Swedbank“, „Devbridge“, „Bitė“ ir kt.

„Mindletic“ programėlėje vartotojai anonimiškai fiksuoja savo išgyvenimus kurdami Jeilio universiteto studija pagrįstą asmeninį emocijų žemėlapį, kuris padeda analizuoti konkretiems išgyvenimams įtakos turėjusius veiksnius. Programėlės naudotojams taip pat teikiamos individualios vaizdo konsultacijos su sertifikuotais psichologais, įvairūs kvėpavimo, atsipalaidavimo pratimai bei šviečiamasis turinys. Naudotojai, norintys plačiau padiskutuoti emocinės sveikatos temomis, gali prisijungti prie specialiai tam sukurtų susirašinėjimo kambarių.

„Mūsų požiūris į žmogaus sveikatą yra holistinis, tikime, kad žmogaus kūnas ir protas yra visuma, kurią treniruoti reikia nuosekliai ir vienodai. Dažnai sakoma, kad sveikame kūne slypi sveika siela, todėl vien sportiško kūno neužtenka – kad žmogus jaustųsi gerai, tam reikia lavinti ir psichinį atsparumą, siekti emocinio balanso. Juk sportiškai atrodančio žmogaus neklausiame, kodėl jis lankosi sporto klube, tad ir emocinį raumenį treniruoti verta nuolat” - sako Ieva Vaitkevičiūtė, „Mindletic“ įkūrėja ir vadovė.

Mūsų požiūris į žmogaus sveikatą yra holistinis, tikime, kad žmogaus kūnas ir protas yra visuma, kurią treniruoti reikia nuosekliai ir vienodai. Dažnai sakoma, kad sveikame kūne slypi sveika siela, todėl vien sportiško kūno neužtenka – kad žmogus jaustųsi gerai, tam reikia lavinti ir psichinį atsparumą, siekti emocinio balanso.

Agreguotą, apibendrintą ir nuasmenintą darbuotojų emocinės būklės ataskaitą „Mindletic“ programėlėje gali matyti ir organizacijų nariai, kuriems reguliariai pateikiamos įžvalgos apie organizacijoje vyraujančias emocijas bei siūlomi sprendimai, kaip siekti geresnio emocinio balanso ir didinti komandos produktyvumą.

Tuo tarpu atvirai visiems prieinamoje „Mindletic“ programėlėje naudotojams siūloma įsigyti konsultaciją su pasirinktu sertifikuotu psichologu bei bendrauti susirašinėjimo kambariuose.

„Gauta investicija mums padės įžengti į naujas rinkas, nes šiuo metu didžiąją mūsų klientų dalį sudaro Lietuvos organizacijos. „Mindletic“ naudotis pradėjo jau apie 9000 vartotojų, o per mėnesį įvyksta apie 400 individualių konsultacijų su psichologais. Tai tikrai dideli skaičiai, atsižvelgiant į tai, kad programėlė veikia dar ne pilnus metus“, - sako I. Vaitkevičiūtė.

Šiuo metu „Mindletic“ dirba 6 darbuotojai, kurie rūpinasi programėlės funkcionalumo tobulinimu, ryšiais su partneriais ir programėlės naudotojais, rinkodara. Startuolis taip pat bendradarbiauja su Lietuvos psichologų sąjunga, ChangeMakersON, Jaunimo linija, Žmogaus teisių stebėjimo institutu bei įvairios specializacijos psichologais, kurie konsultuoja „Mindletic“ vartotojus vaizdo skambučių metu.

Artimiausiu metu „Mindletic“ ketina išplėsti savo komandą, siūlydami ne tik nuo vietos nepriklausančias darbo sąlygas, psichinei sveikatai skirtą biudžetą, bet ir opcionų programą.

CoInvest Capital:
Investicija atlikta iš Koinvesticinis fondas II, finansuojamo iš Europos regioninės plėtros fondo. Ši priemonė yra viena iš keturių „CoInvest Capital“ įgyvendinamų priemonių. Daugiau informacijos apie fondą www.coinvest.lt