LT EN
Paieška svetainėje
Apklausa
Ar reikalingas išorinis finansavimas Jūsų verslui?
Taip
Ne
Sunku pasakyti

Mikrokreditavimas

Siekdama paskatinti mažų ir vidutinių įmonių plėtrą Lietuvoje, LR Vyriausybė pritarė Ūkio ministerijos siūlymui teikti labai mažas paskolas ir skyrė 28,8 mln. Lt - PHARE pasibaigusių programų (negrąžintinos paramos Lietuvai) lėšas. Šios lėšos paskolintos atranką laimėjusiems AB Šiaulių bankui, UAB Medicinos bankui ir DnB bankui, pasiūliusiems geriausias įmonių mikrokreditavimo sąlygas.

Minėti bankai mikrokreditavimui skirtas lėšas galės naudoti iki 2012-12-31.

Labai mažos paskolos - iki 86 320 litų (iki 25 tūkst. eurų ar atitinkamai kita valiuta) paskolos labai mažoms, mažoms ar vidutinėms įmonėms (MVĮ).

Net 85 proc. visų labi mažų paskolų bankai įsipareigojo suteikti labai mažoms įmonėms.

Labai maža įmonė - Lietuvos teritorijoje veikiantis Lietuvoje įregistruota įmonė, kurioje dirba mažiau kaip 10 darbuotojų, kurios metinės pajamos neviršija 7 mln. litų, kurios balansinio turto vertė yra ne didesnė kaip 5 mln. litų ir kuri atitinka savarankiškumo reikalavimą pagal Smulkaus ir vidutinio verslo įstatymą.

Labai mažos paskolos gali būti teikiamos kaip paskolos, kredito linijos ar overdraftai investicijoms ir apyvartinėms lėšoms finansuoti. Vienai įmonei bankai gali suteikti ne daugiau kaip 2 labai mažas paskolas.

Už gautas mikrokreditavimui skirtas lėšas banko mokamų palūkanų norma yra apskaičiuojama imant trijų mėnesių EURIBOR ir atimant 1,25 procentinio punkto, tačiau palūkanų norma turi būti ne mažesnė kaip 1 procentas metinių palūkanų, išskyrus įmonėms, vykdančioms veiklą Alytaus, Marijampolės, Tauragės, Telšių ir Utenos apskričių savivaldybių teritorijose, tuomet banko mokamų palūkanų norma yra apskaičiuojama imant trijų mėnesių EURIBOR ir atimant 1,75 procentinio punkto, tačiau palūkanų norma turi būti ne mažesnė kaip 0,5 procento metinių palūkanų, t. y. šiuo atveju bankams mokamų palūkanų norma bus 0,5 proc. mažesnė nei paprastai.

Bankas mikrokreditavimui skirtas lėšas (gautą tikslinę paskolą) turi išskolinti per pirminį išskolinimo terminą (iki 2007-10-01). Pirminis išskolinimo terminas yra 12 mėnesių nuo einamojo ketvirčio, kurį bankui pervedamos lėšos, paskutinės dienos.

MVĮ grąžinus labai mažą paskolą, gautas lėšas bankas gali panaudoti tik naujiems mikrokreditams teikti.

Visa mikrokreditavimui skirtų lėšų perskolinimo MVĮ rizika atitenka bankui, todėl užstatų klausimas su kiekvienu klientu sprendžiamas atskirai. Jei projektas ir ūkio subjektas atitinka nustatytus reikalavimus, imdamos labai mažas paskolas įmonės gali pasinaudoti ir INVEGA garantijomis.

A A A
Kontaktai

UAB "Investicijų ir verslo garantijos"
Konstitucijos pr. 7 (16 aukštas),
09308 Vilnius

Telefonas (+370~5) 210 7510
Faksas (+370~5) 210 7511
El. paštas info@invega.lt
Kodas: 110084026
Darbo laikas: I-IV: 8.00 - 17.00
                         V: 8.00 - 15.45

bzn start startup
Šansų kurti verslą turi visi
Portalas esinvesticijos.lt
Verslas lietuviškai
Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacija
Nuoroda į euras.lt
Viešųjų investicijų plėtros agentūra
Praneškite apie korupciją INVEGOJE